Çınar Yaprağı İbrahim Saraçoğlu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Çınar Yaprağı İbrahim Saraçoğlu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çınar Yaprağı İbrahim Saraçoğlu tarafından kireçlenme sağlık sorunu yaşayanlar yönelik olarak uygulanması tavsiye edilen alternatif bir tedavidir. Bu makalede bu bitkisel kürün hazırlanması ve kürün uygulanmasına yönelik bilgiler bulacaksınız.

Çınar yaprağı İbrahim Saraçoğlu kürü nasıl yapılır?

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen çınar yaprağı kürünün etki sağlayabilmesi için kullanılacak olan çınar yaprağı doğru seçilmelidir. Bunun özellikle belirtilmesinin nedeni çınar ağacının birbirinden farklı özellikte türlerinin olmasıdır. Seçilecek olan çınar ağacının verdiği yapraklar aynen üzüm ağacının verdiği yapraklar gibi derin ve geniş yırtıklara sahip olmalıdır. Şekil olarak yuvarlak olan boşluk içermeyen çınar yaprakları kullanılmamalıdır.

Çınar yaprağı İbrahim Saraçoğlu kürü için malzemeler
  • 2 tane iri çınar yaprağı, belirtilen özelliklere uygun olacak
Kürün nasıl yapılır?

Çınar yapraklarını güzelce yıkayınız daha sonra kurutunuz ve kullanmaya hazır hale getirmek için yaprakları parçalara ayırın. Su bardağı ölçüsünde klor içermeyen suyu kaynatın. Su kaynamaya başlayınca parçalara ayırmış olduğunuz çınar yapraklarını suyun içine ekleyin ve ateşi kısarak yaklaşık bir dakika daha kısık ateşte kaynatın, sonrasında ocağı kapatın ve 10 dakika kadar karışımı demlendirin. Suyun ılıklaşmasını bekleyin, su ılıyınca süzün ve elde ettiğiniz suyu akşam yemek öncesinde ve gece yatmadan önce olmak üzer günde 2 sefer tüketin. Dikkat edeceğiniz nokta iki tüketim zamanı arasında 3 saat aranın olmasının gerekmesidir. Çınar ağacının yaprakları kullanılarak hazırlanan bu bitkisel kürü 15 gün yaptıktan sonra üç gün ara verin sonrasında tekrar 15 gün uygulayın. Dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir nokta her uygulamada kürün taze olarak hazırlanması gerekliliğidir. Bugün çok hazırladım yarın da kullanırım demeyin bu şekilde istenen verim alınmaz. Kürü uyguladıktan sonra ağrılarınız yeniden başlar ise tekrar uygulama yapın. Her insanın vücudunda meydana gelen kireçlenme oranı farklı olacağı için kireçlenme nedeniyle ağrıları olanlar yaklaşık olarak 1-2 ay sonra kürü tekrar uygulayabilirler. Eğer hastada tansiyon, kalp veya böbrek rahatsızlığı bulunuyor ise mutlak olarak doktor tavsiyesi alındıktan sonra çınar yaprağı kürü uygulaması yapılmalıdır.

Çınar yaprağı kürünün kireçlenme dışındaki faydaları nelerdir?
  • Bu kür hücrelerde yenilenmeyi sağladığı için yanık oluşması nedeni ile görülen izleri yok eder
  • Sedef hastalığı nedeniyle oluşan izlerin tedavisi için kullanılır
  • Vücutta meydana gelmiş fıtık oluşumlarının tedavisi için kullanılabilir
  • Çınar yapraklarından yapılan kür antidepresan özellik göstermektedir
  • Saç derisinin yenilenmesini sağlar dolayısı ile kepek oluşumuna karşı etkilidir
  • Eklem bölgelerindeki kireçlenmelere karşı çınar yaprağı İbrahim Saraçoğlu kürü çok etkili olmaktadır
  • Sara hastalığı nöbetlerinde etkindir

Çınar Yaprağı İbrahim Saraçoğlu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni